Pierwsze wypożyczalnie samochodów funkcjonowały na terenie naszego kraju jeszcze w czasach PRL-u, o rozkwicie ich działalności możemy jednak mówić przede wszystkim wraz z początkiem lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. I dziś zapotrzebowanie na świadczone przez nie usługi nie jest małe, o czym może świadczyć choćby obecność wypożyczalni aut także w mniejszych ośrodkach miejskich.

Nie oznacza to jednak, że każdy podmiot tego typu może liczyć na takie samo zainteresowanie klientów. Ich wymagania rosną, systematycznie poprawiać powinien się więc również poziom usług, jakie można im zaproponować. Jedną z nich jest wynajem busów osobowych na Śląsku.

Nie przez przypadek właśnie Śląsk jest tym miejscem, w którym pojawiają się innowacyjne usługi z zakresu wynajmu aut. Na stosunkowo niedużym obszarze mieszka wiele osób, nie brakuje tu więc również dynamicznie rozwijających się firm. Busy przydają się zarówno osobom prywatnym, jak i przedstawicielom przedsiębiorstw z różnej branży, a ich wynajem zawsze jawi się jako przedsięwzięcie bardziej opłacalne niż zakup.