Wypożyczalnie samochodów pojawiły się w Polsce na początku lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Szybko zyskały sporą popularność i dziś mamy z nimi do czynienia nie tylko w największych ośrodkach w kraju, ale i w mniejszych miastach.

Osoby zainteresowane korzystaniem z ich oferty przeważnie wiedzą doskonale, na co zwracać uwagę wynajmując auta osobowe. Jak jednak się przygotować, aby wynajem aut 9 osobowych był równie udany?

Co do zasady, warunki wynajmu tego rodzaju samochodów nie różnią się zasadniczo od tych, jakie ustala się wówczas, gdy mamy do czynienia z klasycznymi autami. Sam klient powinien jednak zwracać uwagę na nieco inne parametry. Najważniejszy wiąże się ze zużyciem paliwa, warto więc sięgać po pojazdy, które, pomimo imponujących gabarytów, palą mało. Nie bez znaczenia jest jednak również komfort podróżnych. Gdy jednym samochodem jedzie osiem lub dziewięć osób, niedostatek przestrzeni może dawać się we znaki. Jeśli planowana jest dłuższa trasa, dobrze jest też zainteresować się jakością siedzeń w wynajmowanym samochodzie.