Rola organizatora wyjazdu, w którym udział ma brać więcej niż kilka osób, jest często dość niewdzięczna. Wyjazd taki wymaga dobrej koordynacji, rezerwacji większej liczby miejsc noclegowych, a przede wszystkim – odważnych decyzji logistycznych. Może się wydawać, że najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie dwóch samochodów osobowych, taki plan ma jednak kilka dość istotnych wad.

Podróż samochodami osobowymi nie zawsze jest wygodna, a kierowcy muszą liczyć się z tym, że po dojeździe na miejsce docelowe, będą marzyć jedynie o tym, aby się wyspać. Do pewnego momentu można było przyjmować, że choć są to niedogodności, których nie da się zakwestionować, nie można też ich w żaden sposób obejść. Dziś jednak sytuacja znacząco się zmienia.

Osoby, które zastanawiają się nad tym, jak uczynić wyjazd bardziej atrakcyjnym poważnie rozważają wynajem busów osobowych na Śląsku. Pozwala to na podniesienie komfortu jazdy, a jednocześnie ogranicza zmęczenie kierowców. Ci mogą zmieniać się na trasie bardziej rozsądnie gospodarując swoimi siłami.